Praegu arendatakse Smart Heati lahendust Saaremaal Kärla alevikus, kus selle juhtida on viis munitsipaalhoonet ja kolm korterelamut.

Smart Heat Kärla lasteaias

Smart Heati võimalused on väga laiad. Vaatleme lähemalt Kärla lasteaeda. Kuna lasteaia sisekliimale rakenduvad ranged nõuded, on detailne jälgimine ja juhtimine eriti otstarbekas.

Lasteaias on andurid kõigis rühmaruumides ja süsteem haldab lisaks kaugküttele ka ventilatsiooni ja põrandakütet ning vee soojendamist.
Kasutuskalender võimaldab reguleerida kütet vastavalt sellele, kas ruum on kasutuses või mitte.

Rahuloluküsitlus Kärla valla elanike seas

Kärla aleviku kortermajade elanike hulgas läbi viidud rahuloluküsitluse tulemusena selgus, et eelkõige ei olda rahul kaugkütte kõrge hinnaga ning võimaluse puudumisega tarbimist individuaalselt reguleerida. Külmematel kuudel ületab mõnes korteris küttearve 200 euro piiri.

Loe lähemalt

 


Euroopa kliimapoliitika ja Kärla keskküte

Projekti Smart Heat raames teostati koostöös Enefant OÜ-ga energiakulu arvutused dünaamilise simulatsioonitarkvaraga Lääne-Saare valla Kärla aleviku kaugküttepiirkonna hoonete näitel.

Simulatsioonides kombineeriti erinevaid meetmeid nagu kütteviisi asendamine, hoonete soojustamine, börsihinnapõhine elektritarbimine, kasutuspõhine soojustarbimise juhtimine, soojustagastusega ventilatsiooni kasutamine. Seejuures tagatakse nõuded sisekliimale, mis on eriti oluline lasteaia ja kooli puhul.

Loe lähemalt

 

Uudiste arhiiv

Soletek OÜ

KMKR: EE101418960
Reg. nr.: 11786239
Swedbank EE702200221049381297

Kontaktid

Telefon: +372 508 4940
Koduleht: www.soletek.eu

© Soletek 2015